Zamień 1,5% na Harcerskie Sprawności!

Związek Harcerstwa Polskiego znajduje się na liście organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego i z tego tytułu ma prawo otrzymywać 1,5% podatku dochodowego.

Poniżej znajdziesz informacje, dzięki którym przekażesz swoje 1,5% na Hufiec ZHP Sosnowiec. Informację o treści rubryki „Cel szczegółowy” dla konkretnej drużyny harcerskiej lub gromady zuchowej otrzymasz kontaktując się z naszym hufcem lub od ich drużynowych.

Wniosek o przekazanie 1,5% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) zawarty jest w zeznaniu podatkowym. Wystarczy, że wpiszesz numer KRS wybranej przez Ciebie organizacji pożytku publicznego oraz kwotę, jaką chcesz przekazać. Kwota ta nie może przekraczać 1,5% podatku należnego po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Aby przekazać swoje 1,5% dla naszego hufca w rubryce zatytułowanej „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” wpisz numer, pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym, czyli KRS 0000273051. Następnie w rubryce Cel szczegółowy wpisz

Informację, jaką należy podać w rubryce „Cel szczegółowy”, aby przeznaczyć swoje 1,5% dla wybranej drużyny harcerskiej lub gromady zuchowej działającej w naszym hufcu, otrzymasz od ich drużynowych lub kontaktując się z nami.

Pamiętaj, że nie możesz podzielić swojego 1,5% między kilka organizacji, dlatego nie ma prawnej możliwości rozdzielenia kwoty podatku, np. dla naszego hufca i jednej z drużyn.

Pieniądze – 1,5% podatku należnego – na konto naszego hufca przekaże Urząd Skarbowy do lipca roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe. Dzięki nim:

• Podejmujemy działania, których zadaniem jest praca na rozwojem charakteru, wiedzy i umiejętności zuchów, harcerzy i instruktorów naszego hufca.
  • Finansujemy kształcenie instruktorów, którzy swą społeczną pracą wciąż dynamicznie rozwijają harcerski ruch, ponieważ to na ich wiedzy i umiejętnościach opiera się wysoka jakość harcerskiego wychowania.
  • Rozwijamy harcerskie specjalności, które wprowadzają młodych ludzi w świat pasji, przyszłego rozwoju zawodowego i wielkiej przygody.