89 Sosnowiecka Drużyna Wielopoziomowa „Bieszczadzkie Anioły”

89 SDWi „Bieszczadzkie Anioły” - plakietka

Drużynowa

ul. Hutnicza 6, Sosnowiec

Każdy piątek, godz. 17:00 – 18:30

89 Sosnowiecka Drużyna Wielopoziomowa „Bieszczadzkie Anioły”

Smaku wędrówki doświadczysz w trakcie jej trwania. Tego nie przeżyjesz bez wyjścia na szlak. Żadna książka, żadne opowiadanie, żadna gawęda tego nie zastąpi…”
K. Sikora

Zanurz się w smaku wędrówki, dołączając do Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Bieszczadzkie Anioły”. To więcej niż szlak – to wspólne doświadczenie, które przekracza granice książek i opowieści.

26 października 2018 roku zaczęła się nasza wspólna wędrówka, która trwa aż do dzisiaj. Mamy nadzieję, że tak naprawdę dopiero jesteśmy u podnóża naszej „bieszczadzkiej” góry.

Mamy dobrze spakowany plecak, silne ramiona, dzięki którym udźwigniemy ten wspólny „ciężar” bycia razem w drużynie. „Ciężar”, bo czasami jest ciężko, bo czasami każdy z nas ma chwile zwątpienia, ale potem spotykamy się, i przeżywamy wspaniałe przygody.

Podczas wędrówki doświadczamy pięknych widoków, którymi są wspólne ogniska, biwaki, obozy, kursy, manewry, wigilie i wiele pięknych chwili.

Nasza drużyna jest drużyną wielopoziomową, co oznacza, że mamy w drużynie harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników, jednak zbiórki odbywają się grupami wiekowymi. Na zbiórkach poznajemy historie harcerstwa, prawo i przyrzeczenie harcerskie, uczymy się znaków patrolowych, pierwszej pomocy, szyfrów, śpiewamy piosenki oraz świetnie się bawimy. Każdy na zbiórce najdzie coś dla siebie.

A jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego nasza nazwa to „Bieszczadzkie Anioły” to przyjdź do nas na zbiórkę i sprawdź.

Zdjęcia w naszej galerii to tylko mała namiastka wspólnie spędzonych chwil 🙂

Galeria 89 SDWi „Bieszczadzkie Anioły”