75 Sosnowiecka Drużyna Harcerska „Zodiak”

75 SDH „ZODIAK” - plakietka

Drużynowa

Miejsce i terminy zbiórek

Szkoła Podstawowa nr 38
ul. Bohaterów Monte Cassino 46, Sosnowiec

Każdy piątek, godz. 16:30 – 18:00

75 Sosnowiecka Drużyna Harcerska „ZODIAK”

O nas

75 Sosnowiecka Drużyna Harcerska „ZODIAK” działa od jesieni 2023 roku w SP nr 38 w Sosnowcu. Mamy maskotkę drużyny o imieniu Mareczek, która towarzyszy nam na każdej zbiórce i wyjazdach.

Drużyna stara się rozwijać harcerzy na różnych polach takich jak gra na gitarze, kontakt z innymi, a dłuższe wyjazdy, np. biwaki, które rozwijają samodzielność i zaradność już od najmłodszych lat.

Zbiórki harcerskie opierają swoją pracę na misji Związku Harcerstwa Polskiego, która brzmi: „Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.” Zbiórki polegają więc nie tylko na grach i zabawach, ale na kształtowaniu samodzielności, umiejętności pracy w grupie i rozwijaniu swoich pasji. Poprzez Tropy, czyli zadania wykonywane zespołowo podczas zbiórek oraz sprawności indywidualnie zdobywane poza zbiórkami drużyny, harcerze rozwijają swoje zainteresowania oraz mają możliwość poszukiwania nowych tematów, które ich zaciekawią.

Drużyna jest przeznaczona dla wszystkich dzieci z klas 4-8 szkoły podstawowej.

Galeria Drużyny Harcerskiej „Zodiak”

Scroll to Top