74 Sosnowiecka Gromada Zuchowa „Maczki”

placeholder

Drużynowy

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 11
ul. Skwerowa 21, Sosnowiec

Każdy wtorek, godz. 11:30 – 12:30

74 Sosnowiecka Gromada Zuchowa „Maczki” powstała w lutym 2015 roku. Nasza gromada skupia głównie zuchy i zuchenki z dzielnicy „Maczki”, ale również z okolicznych dzielnic. Nazwa naszej gromady powstała właśnie od dzielnicy, w której odbywają się nasze zbiórki.

Poprzez zabawę, gry terenowe i zwiady turystyczne poznajemy historię harcerstwa, doskonalimy techniki harcerskie oraz poznajemy bliższą i dalszą okolicę. W trakcie roku harcerskiego w ramach zbiórek bierzemy udział w uroczystościach państwowych. W ramach wakacji wyjeżdżamy na letnie obozy harcerskie. Trenujemy kondycję podczas górskich wycieczek lub kąpieli morskich. Wszystkie działania robimy z pieśnią na ustach i uśmiechem w sercu.

W naszej gromadzie znajdują się dzieci od 7 do 10 lat. Uśmiech, radość, zabawa to jest to, co zuchy lubią najbardziej! 🙂

Galeria Gromady Zuchowej „Maczki”