Stanice Hufca ZHP Sosnowiec

W sercu naszego Hufca rozkwitają wyjątkowe stanice harcerskie, pełne niepowtarzalnych możliwości. To tutaj, w otoczeniu malowniczych krajobrazów i zapierającej dech w piersiach natury, nasze stanice stają się miejscem, gdzie rozkwita duch harcerskich wartości.

Każda ze stanic jest jak osobny rozdział w historii harcerstwa. Wzgórza, lasy, rzeki – każda lokalizacja ma swoją unikalną historię i atmosferę. To nie tylko miejsce do organizowania obozów czy szkoleń, to przede wszystkim otwarta księga przygód i możliwości, które czekają na każdego, kto stanie na jej progu.

Zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą każdej ze stanicy, gdzie każda z nich to nowy rozdział opowieści o niezwykłych przygodach. Odkrywaj tajemnice, zagłębiaj się w historię i doświadczaj wyjątkowego charakteru, który sprawia, że każda odwiedzona stanica staje się swoistym kamieniem milowym w harcerskim życiu. Zapraszamy do nas, aby razem tworzyć niezapomniane chwile na harcerskich szlakach!

Nasze stanice

Stanica Harcerska „CENTURIA” - menu

Stanica Harcerska „CENTURIA”

Pole biwakowe do organizacji obozów przetrwania, biwaków drużyn. Położone w centrum Jury Krakowsko-Częstochowskiej, 7 km od Ogrodzieńca. Las sosnowy, teren piaszczysty, bogata rzeźba terenowa (skałki, wąwozy, wzniesienia), obok rezerwat przyrody – góra Chełm. Doskonałe miejsce wypadowe do zwiedzenia Jury.

Stanica Harcerska „DWERNICZEK” - menu

Stanica Harcerska „DWERNICZEK”

Stanica harcerska położona w malowniczym zakolu Sanu, w gminie Lutowiska (powiat leski) w odległości 13 km od Ustrzyk Górnych, teren leśny, górzysty, sąsiaduje z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym. Ostoja pięknej flory i fauny, możliwość wędrówek po bieszczadzkich szlakach.

Stanica Harcerska „KOBYLICA”

Harcerski Ośrodek Obozowy położony na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, na Szlaku Orlich Gniazd, w lesie sosnowym, nad Białą Przemszą.