20 Sosnowiecka Gromada Zuchowa „Magiczne Iskierki”

20 SGZ „Magiczne Iskierki” - plakietka

Drużynowa

ul. Reymonta 36, Sosnowiec (dzielnica Pogoń)

Każdy czwartek, godz. 16:00 – 17:30

20 Sosnowiecka Gromada Zuchowa „Magiczne Iskierki”

Magiczne – bo wszystkie dzieci są niczym czarodziejskie różdżki – zaskakują, a przy tym oczarowują wszystkich wokół. Iskierki – od małych płomyczków ognia, które lśnią bardziej niż tysiąc słońc, a jak powszechnie wiadomo, zuchy są silnie związane z ogniskiem (tym domowym, ale nie tylko).

Nasza gromada stale się rozwija, a wraz z nią wszystkie pociechy! Dzięki młodemu spojrzeniu na harcerski świat, dzieci chętnie uczestniczą we wszystkich zabawach, ale właściwie, czy my się tylko bawimy? Otóż na co dzień musimy się mierzyć z masą wyzwań, takich jak np. wiązanie butów. Jest to takie skomplikowane, lecz przy energicznym i kreatywnym towarzystwie wszystko idzie jak z płatka. Naszą ciekawość świata zaspokajamy różnymi tropami i sprawnościami, a tą niesamowitą podróż odbywa z nami ukochany Węgielek w barwach naszej gromady!

Czerwony – iskry, tutaj tak naprawdę można to różnie interpretować, ale skromnym zdaniem naszej kadry, każdy człowiek jest taką iskierką, która może wiele zmienić. Czarny – nawet na ciemnym niebie, w odpowiedniej chwili, o odpowiednim czasie, można ujrzeć nawet najmniejsze światło, dzięki któremu dotrzemy do celu

Galeria Gromady Zuchowej „Magiczne Iskierki”