Rozkaz Specjalny L 1/2024

Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Śląska
Komendant Hufca Sosnowiec

Rozkaz Specjalny L 1/2024

Miarą człowieka jest pustka jaką zostawia
w sercach najbliższych swoim odejściem.”

Druhny i Druhowie,

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, która okryła nas smutkiem. Na wieczną wartę odszedł hm. dh. Czesław Surma, wieloletni Komendant Hufca ZHP Sosnowiec.

Druh Czesław do końca wypełnił słowa Harcerskiego Przyrzeczenia – służby Polsce i bliźnim pełniąc służbę na rzecz pokoleń zuchów, harcerzy i instruktorów. Przez wiele lat prowadził nas przez ścieżki harcerskiego życia. Był organizatorem i współorganizatorem wielu harcerskich inicjatyw.

Harcmistrza Czesława Surmę zapamiętamy jako sprawnego organizatora, a przede wszystkim przyjaciela i lidera bez którego nasz Hufiec nie byłby taki ja dziś. Druh Czesław wspierał nas swoim doświadczeniem, dobrym słowem i radą.

Zostanie na zawsze w naszej pamięci.

Żonie, rodzinie i wszystkim bliskim składam najszczersze wyrazy współczucia.

Druhny i Druhowie,

1. Zarządzam żałobę w Hufcu ZHP Sosnowiec, obowiązującą począwszy od dzisiaj do dnia pogrzebu.
  2. Sztandar harcerski Hufca ZHP Sosnowiec polecam przepasać kirem, a na Krzyże Harcerskie polecam założyć czarne opaski.

Czuwaj!
/-/ phm. Marta Sadowska