16-godzinny kurs pierwszej pomocy

Kurs pierwszej pomocy

Wrzesień zawitał, a wraz z nim rozpoczął się nowy rok harcerski, który rozpoczęliśmy w duchu harcerskiego motta „Bądź gotów!”. Hufcowy Zespół Kadry Kształcącej „MENTOR” zorganizował w dniach 2-3 września 16-godzinny kurs Pierwszej Pomocy.

Kurs, którym zainaugurowaliśmy w tym roku nasze harcerskie szkolenia, był dedykowany przede wszystkim tym, którzy zdobywają harcerskie stopnie, a zwłaszcza przyszłym przewodnikom. To właśnie dla nich jest on wymagany do zamknięcia swojego pierwszego stopnia instruktorskiego. Niemniej jednak, drzwi na kurs były szeroko otwarte dla wszystkich harcerzy i harcerek, którzy ukończyli 13 lat, pragnących zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.

Kurs odbył się w Klubie Kiepury przy ul. Będzińskiej 65. W kursie brali udział harcerki i harcerze z 4 ościennych hufców. Po jego ukończeniu uczestnicy otrzymali certyfikaty, a w trakcie zgłębili mnóstwo praktycznych umiejętności, skosztowali smakowitych przekąsek i nawiązali nowe znajomości.

Wszystkim uczestnikom, którzy dołączyli do naszego kursu, dziękujemy za zaangażowanie i gotowość do nauki.

Dziękujemy za wspólną naukę i gotowość do pomocy! 🌲👣 #GotowiNaHarce

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top